Кровосмоктуючі комахи завдають багато незручностей для котів і кішок. Домашні вихованці постійно сверблять, іноді пошкоджуючи шкіру і викликаючи кровотечі. Також блохи можуть переносити різноманітні захворювання. Щоб уникнути негативних явищ, допомогти тварині, засоби від бліх пропонує зооаптека Рудий кiт.
Види коштів
Розподіл коштів на певні типи йде за різними ознаками, тому важливо знати всі особливості кожного варіанта. Існують такі види:
- За формою приготування препарату виділяють краплі, шампуні, спреї, таблетки, розчини. Вони можуть мати різну концентрацію та спосіб застосування. Окремо варто виділити спеціальні нашийники.
- По дії бувають препарати, що вбивають бліх і відлякують їх. Деякі засоби створюють так, щоб вони могли виконувати обидві функції.
- За способом використання виділяють зовнішні види, коли потрібно нанесення на холку тварини або безпосередньо на шкіру, і внутрішні.
- Окремо варто виділити препарати, які застосовуються для обробки місць перебування котів і кішок, наприклад, їх лежанки, місця для сну.
Багато засобів, наприклад нашийники, шампуні та спреї, краплі на загривку борються не тільки з бліхами, але й іншими комахами – кліщами, комарами.
Вибір
При покупці кошти варто врахувати вік тварини, її масу та спосіб життя. Особливо важливим буде ступінь активності та скільки часу кіт чи кішка проводять на вулиці. Найбільш універсальним варіантом є нашийник. Він не змінює звичок тварини, не впливає на апетит та інші показники. Такий варіант може бути основним засобом захисту або доповнювати інші препарати.
Важливим показником під час виборів буде термін захисту. Одним із довгострокових препаратів у цьому відношенні є краплі на загривку. Проти комарів вони можуть діяти до тижня, для бліх кошти працюють до 8 тижнів.
Безпека засобу для тварин та людей має стояти на першому місці. Крім вивчення складу препарату, варто проконсультуватися з ветеринаром, зважити на наявність маленьких дітей у будинку чи квартирі, щоб уникнути найменших побічних ефектів від застосування засобів проти бліх.
Зручність використання також варто врахувати. Деякі тварини геть-чисто відмовляються приймати таблетки, інші можуть активно вилизувати шерсть і шкіру з нанесеними засобами. Звички домашніх вихованців необхідно пам’ятати під час проведення процедур боротьби з бліхами.