Авіаперельоти є основними способами подорожей на далекі відстані. Однак компанії, що здійснюють перевезення, обмежують розмір та вагу предметів, які можна взяти із собою в салон. У цих ситуаціях допоможе рюкзак для ручної поклажі.
Особливості предметів
Рюкзаком називають сумку, яку носять за плечима. Вона має дві лямки, за допомогою яких утримується на людині, не потребує використання рук під час перенесення. Рюкзаки для ручної поклажі відрізняються від більшості туристичних варіантів тим, що вони пристосовані за формою та габаритами для розміщення на полицях салону літака.
Для цього вони робляться плоскішими, мають прямокутну форму або трохи згладжені кути. Щоб тримати форму, оберігати вміст від зовнішнього впливу такі рюкзаки створюються з жорсткими стінками.
Важливою особливістю подібних виробів є можливість приховати лямки, розмістивши їх усередині рюкзака та перетворивши його на сумку.
Вибір рюкзака для ручної поклажі
Найважливішою вимогою є умови авіакомпаній за габаритами сумок та їхньою вагою. Спочатку ручну поклажу ставлять на ваги, потім поміщають у спеціальну габаритну скриньку, щоб визначити, чи підходить предмет під зазначені параметри. Рюкзак повинен відповідати цим вимогам, інакше його доведеться здати у багаж.
Зазвичай обмеження за вагою залежать від класу перельоту та компанії. Найбільш поширеними варіантами є 15 кг загальної ваги ручної поклажі для пасажирів першого класу та 10 кг – для решти.
Габарити вимірюються по ширині, довжині та висоті покладеного рюкзака. Тут варто враховувати вимоги конкретної компанії, які стандарти можуть відрізнятися. Вагу порожнього рюкзака варто підбирати менше, якщо планується літати літаками різних перевізників.
При виборі рюкзака важливо врахувати форму та матеріал виготовлення. Предмет повинен відповідати розмірам полиць у літаку, але при цьому легко зніматися та надягатися, не доставляти дискомфорту при носінні, адже переліт лише частина можливостей використання рюкзака. Важливо, щоб ці предмети можна було брати з собою під час походів у магазини, на пляж, використовувати у повсякденних справах.
Матеріал виготовлення повинен бути міцним, мати водовідштовхувальні властивості. Усередині рюкзак повинен мати відділення і можливість укладання предметів щільно, надійно, щоб вони не зміщувалися при вертикальному та горизонтальному розташуванні сумки.
Використовуються застібки-блискавки, які можуть доповнюватись кришками з липучками, щоб надійніше захистити вміст.