Криптогаманцем називається програма, призначена для отримання, відправки або зберігання цифрових грошей. В даному пристрої криптовалюта являє собою записи транзакцій, які відображені в блокчейне, але ніяк не реальні гроші.
Криптовалюта не є грошима в прямому сенсі слова, її не можна покласти в гаманець. Криптогаманець є сховищем секретного ключа, за допомогою якого забезпечується доступ до нього, а крипта зберігається в блокчейне.
Оскільки криптокошелек на просторах інтернету досить багато, їх основною відмінністю є можливість зберігання пароля доступу до криптовалюта, що знаходиться в блокчейне.
Крипто-гаманець Trezor Model T та інші, аналогічні пристрої, мають ідентичні складові:
- відкритий ключ (адреса гаманця);
- закритий ключ (код доступу, що містить 64 символи і створюється автоматично, при відкритті кошика. Якщо провести порівняння з банківською картою, то закритий ключ-це скоріше CVV-код);
- сід-фраза (відновлення доступу до гаманця).
Ключем називається довгий пароль, що включає наявність різних символів і не несе смислового навантаження. Умовно кажучи, це набір букв і знаків в довільній послідовності. У власника гаманця, для зберігання крипти, на руках повинні бути обидва ключа. Тільки тоді йому забезпечений безперешкодний доступ до вмісту.
Як функціонує кріптокошелек: що необхідно знати
Гаманці для зберігання криптовалюта-це, по суті, сховища, що мають різні форми і обсяги. Ви можете вибрати холодный кошелек або гарячий, але, щоб працювати з цим ресурсом, необхідно підшукати йому сховище, в ролі якого може виступити:
- додаток на смартфон, айфон або планшет;
- комп’ютерна програма;
- web-додаток;
- апаратний пристрій.
Незалежно від різновиду криптогаманка, його переваг і недоліків, вони все, практично, однакові. Це стосується і функції відображення балансу. Найпримітивніше сховище покаже власнику кількість коштів, що знаходяться в блокчейне.
Відправка коштів іншим користувачем є важливою опцією. Вона можлива до виконання при наявності інтерфейсу. Досить ввести адресу одержувача і суму переказу, щоб кріптокошелек почав функціонувати.
Для переказу коштів з криптогаманка, необхідно отримати електронний підпис. Вважається, що її неможливо підробити, так як вона ретельно проходить багатоступеневу перевірку.
Для роботи з криптогаманцями використовують, як відкритіше, так і закриті ключі.Відчинено ключ може бути прочитаний будь-ким, але це не представляє небезпеки. Закритий гаманець містить буквено-цифрову комбінацію.